İsrail Havacılık Sanayi (IAI) ABD Hava Kuvvetleri’ne 100. T-38 Talon kanadını törenle teslim etti. 

İsrailli şirket, T-38 kanat üretim tesisi için ek araç gereçler eklediğini ve servisin gereksinimlerini karşılamak için üretim hızını artırdığını belirtti.

ABD DCMA Direktörü Tümgeneral David Bassett, törene gönderdiği video mesajında, “60 yıldan fazla süredir T-38, ABD Hava Kuvvetleri’nin eğitim ve hazırlık açısından kritik bir rol oynadı. Sürdürülebilir parça üretimi, uçağın güvenli bir şekilde yıllarca uçmasını sağlamak için önemlidir. DCMA adına bu önemli kilometre taşı teslimatı için tebrik ederim.” ifadelerini kullandı.

Pacer Classic III yapısal modernizasyon programı kapsamında, ABD Hava Kuvvetleri 150 adet T-38C’nin uçuş ömrünü 2029’a kadar uzatmayı planlıyor. 

T-38, Northrop Grumman tarafından geliştirildi ve 1961 yılında hizmete girdi. F-5A/B/C Freedom Fighter ve F-5E/F Tiger II ile aynı temel gövdeye sahip.Üreticiye firmaya göre, 1961’den bu yana 75.000’den fazla ABD Hava Kuvvetleri pilotu T-38’de eğitim aldı.

IAI Havacılık Grubu, iş jetleri, yolcu kargo jeti dönüşümleri, uçak yükseltmeleri, aero yapıları, MRO (bakım, onarım ve işletme) ve daha birçok alanda uzmanlaşmıştır. Havacılıkta yaklaşık 70 yıllık bir bilgi ve birikime sahip olan IAI, yeni teknolojilerin geliştirilmesiyle birlikte dünyanın önde gelen havacılık şirketleri arasındadır. Müşterileri arasında Lockheed Martin, Boeing, Gulfstream, Amazon ve DHL gibi dünyanın önde gelen şirketleri yer almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here