Pakistan’ın en büyük savunma fuarı 11.Uluslararası Savunma Fuarı ve Semineri (IDEAS 2022) 15-18 Kasım 2022 tarihlerinde Karaçi Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere açacak. “Barış İçin Silahlar” temasıyla organize edilen fuara bu yıl rekor sayıda şirket ve delegenin katılması bekleniyor.

Savunma İhracatını Geliştirme Teşkilatı (DEPO) tarafından düzenlenen “International Defence Exhibition and Seminar” (IDEAS) fuarı bu yıl savunma alanında Yapay Zekanın (AI) kullanımına odaklanacak.

DEPO Koordinasyon Direktörü Tuğgeneral Naveed Azam Cheema, ” Bugün itibariyle fuara 64 ülke şimdiye kadarki en yüksek katılımı sağlıyor.” dedi.

Direktör Azam Cheema, olumsuz jeopolitik duruma rağmen Karaçi Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuar Türkiye, Çin, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Asya ve Uzak Doğu’dan 500’den fazla katılımcı tarafından rezerve edildi. Katılımcıların yüzde 60’ı uluslararası yüzde 40’ı ise yerli firmalardan oluşuyor.

TUSAŞ, PAKİSTAN’DAKİ IDEAS 2022 FUARINA KATILIYOR

Pakistan ile son dönemde birçok iş birliğine imza atan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) iş geliştirme faaliyetleri kapsamında ürünlerinin tanıtımına ve şirketin faaliyet alanlarına yönelik standını ziyaret edecek olan heyetlerle görüşmeler gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Şirket birçok alanda ortak çalışmalar gerçekleştiği bölge ülkelerinden ziyaretçilerin katılım sağlayacağı fuar kapsamında T129 ATAK, GÖKBEY, ANKA, AKSUNGUR, SMALL-GEO ve GÖKTÜRK-Y modelleri başta olmak üzere platformlarını ziyaretçilerle buluşturacak. Hall 2-B05 no’lu stantta ziyaretçileri ağırlayacak olan şirket, potansiyel iş birlikleri için Asya ülkeleri başta olmak üzere, fuara katılacak olan heyetlerle bir araya gelecek.

STM, YENİ İŞBİRLİKLERİNE İMZA ATMAK İSTİYOR

Savunma sanayinin önde gelen firması STM milli teknolojileriyle IDEAS 2022 boy gösterecek.

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, “Pakistan’ın savunmasının gücüne güç katmak için yeni iş birliklerine ve ortak çalışmalara imza atmak istiyoruz. Yenilikçi ve milli platformlarımızı IDEAS’ta sergileyeceğimiz için heyecanlıyız.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin ilk milli fırkateyni TCG İSTANBUL’un (F-515) ana yüklenicisi olan STM, IDEAS 2022’de, “İstif (İ) Sınıfı Fırkateyn”, “Pakistan Denizde İkmal Tankeri (PNFT)” ve milli imkanlarla tasarlanan küçük boyutlu denizaltı “STM500″ü katılımcıların beğenisine sunacak.

Taktik mini İHA sistemleri alanında dünyada öncü ve rekabetçi platformlar üreten STM, Türkiye’nin ilk mini vurucu İHA’sı KARGU’nun yanı sıra milli gözcü İHA TOGAN ve sabit kanatlı vurucu İHA sistemi ALPAGU’yu da Güney Asya ülkeleriyle buluşturacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here