Kraliyet Suudi Kara Kuvvetleri paraşütçüleri ve özel güvenlik güçleri dün Yunanistan'ın başkenti Atina'nın kuzeybatısındaki Elefsina hava üssüne geldi.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Mısır ve Yunanistan’ın katılımıyla ortak askeri tatbikat düzenlenecek. Ortak askeri tatbikatın yarın başlayacağı bildirildi.

Kraliyet Suudi Kara Kuvvetleri paraşütçüleri ve özel güvenlik güçleri dün Yunanistan’ın başkenti Atina’nın kuzeybatısındaki Elefsina hava üssüne geldi. Suudi Arabistan personeli BAE Albay Khaled Abdullah Al-Olayan tarafından karşılandı.

Suudi Savunma Bakanlığı, dost ve kardeş ülkeler arasındaki askeri işbirliğini geliştirmek, eğitim ve deneyim alışverişinde bulunmak ve bölgedeki zorluklarla yüzleşmek amacıyla tatbikatın gerçekleştirileceğini açıkladı.Bölgesel zorlukların ne olduğu konusunda herhangi bir ayrıntı verilmedi.

Türkiye’nin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Suudi Arabistan ve Mısır ile ilişkilerini düzeltme ve uzlaştırma girişimlerine rağmen, Arap Birliği Türkiye’yi bölgeye müdahale etmekle suçlayınca bu çabalar boşa çıkmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here