Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ‘Airbus A320 Section 19 Barrel’ programı kapsamında 300’ncü teslimatını gerçekleştirdi.TUSAŞ tarafından üretilen ‘Section 19 Barrel’ ünitesi uçağın basınç verilmiş kısmı ile verilmemiş kısmını birbirinden ayırıyor.

TUSAŞ, Airbus A320 Section 19 Barrel Programı kapsamında ürettiği söz konusu ünitelerin teslimatlarına devam ediyor. İlaveten Section 19; Yatay Stabilizatör, Dikey Stabilizatör ile İstikamet Dümeni, İrtifa Dümeni gibi uçağın önemli kontrol yüzeyleride entegre ediliyor.

2017’den bugüne stratejik ortakları Airbus ile yapısal alandaki çalışmaların büyük bir iş birliğine eriştiğini belirten TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, “Uluslararası alanda ve özellikle havacılık alanında yapısal kısımdaki teslimat takvimleri hakkında verilen sözler çok önemlidir. Biz bu sözlerimizi gerçekleştirmenin gururunu yaşarken, bugün Section 19 diye tanımladığımız programda 300’üncü teslimatımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu vesileyle emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ederim.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here