ASELSAN, Savunma Sanayii Başkanlığı ile toplam değeri 315 milyon TL ve 19 milyon dolar tutarında sözleşme değişikliği imzalandığını açıkladı.

Aselsan tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Elektronik Harp Sistemi Projesi ile ilgili olarak imzalanan sözleşme değişikliği kapsamında teslimatların 2022-2024 yılları arasında gerçekleştirileceği bildirildi.

ASELAN’ın açıklaması şöyle: “ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında bir Elektronik Harp Sistemi Projesi ile ilgili olarak 17.12.2020 tarihinde, toplam bedeli 315.000.000,- TL ve 18.994.556,- ABD Doları tutarında bir sözleşme değişikliği imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2022-2024 yılları arasında gerçekleştirilecektir”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bu alandaki bir çok ihtiyacı ASELSAN tarafından karşılanıyor. Ayrıca Savunma Sanayi Başkanlığı ( SSB) ile ASELSAN arasında Hava Platformunda Uzaktan Elektronik Destek/Elektronik Taarruz Kabiliyeti (HAVA SOJ) Projesi sözleşmesi Ağustos 2018’de imzalanmıştı.

HAVA SOJ  alt sisteminde, Radar Elektronik destek, Elektronik taaruz alt sistemleri, haberleşme elektronik destek, elektronik taaruz alt sistemleri, kendini koruma alt sistemleri bulanacak.

ASELSAN “Yeni Nesil KORAL” projesinide devam ediyor, mevcut KORAL’a göre düşman unsurlarını algılama, karıştırma ve köreltme alanında daha üstün kabiliyete sahip olacağı açıklanmıştı.

Kaynak: ASELSAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here