Geçtiğimiz günlerde Güney Çin Denizi’nde denize düşen F-35C savaş uçağının düşüş görüntüleri internet ortamına sızdırıldı. Kazada 7 personel yaralanırken pilot fırlatma koltuğu ile uçaktan ayrılmıştı.

USS Carl Vinson (CVN-70) uçak gemisine iniş sırasında düşen 147 filoya bağlı F-35C savaş uçağı görüntülerinde, güverteye çarpan uçağın alevler içinde kayarak deniz düştüğü görülüyor. Uçak gemilerinde bulunan Pilot’s Landing Aid Television (PLAT) kamerasından çekilen görüntülerde uçağın inişten önceki son saniyeleri yer alıyor.

İnternet Reddit platformunda yayınlanan görüntülerde F-35C’nin iniş sırasında aniden irtifa kaybettiği, inişte görevli personelin ‘güç ver’ şeklinde bağırmaya başlamasının ardında kaza gerçekleşiyor.

Kamera kayıtlarına göre saat 16:30’da meydana gelen kaza görüntüleri bilgisayar ekranından kaydedildiğinden çok net bir görüntü vermiyor.Uçağın gemiye çok sert bir şekilde çarptığı ve iniş takımlarının kırılıp güvertede alevler içinde sürüklendiği ve deniz düştüğü anlar görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here