Deprem bölgesinde kurtarma, yardımların bölgeye ulaşması ve yaralıların tahliyesinde Türk Silahalı Kuvvetleri’nin uçar unsurları yoğun olarak kullanılıyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “(Deprem bölgesine) 500’den fazla uçak sortisiyle personel ve malzeme naklini desteklemeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.  

Türk Hava Kuvvetleri nakliye uçakları deprem bölgesiyle hava köprüsü kurmuş durumda. Dün Adıyaman’a insani yardım ulaştırma faaliyetlerine gece boyunca aralıksız devam etti. 

Hava Kuvvetleri ait uçaklar, yardım malzemelerini bıraktıktan sonra yaralı vatandaşları Ankara-İstanbul-izmir şehirlerine tahliyesini aralıksız sürdürüyor.

Hava Kuvvetleri uçakları, deprem bölgesinden İzmir’e yaralı vatandaşları nakletmeye gece gündüz devam ediyor. Uçaklar bölgeye ulaştırılan askerî fabrika ve tersanelerde görevli sivil uzman personel de bölgede görev yapıyor.

Adana’daki İncirlik Üssünde oluşturulan Lojistik Koordinasyon Merkezi, 24 saat aralıksız olarak yaralıların tahliyesi ve yardım malzemelerinin ulaştırılması için devlet kurumlarıyla koordineli olarak çalışmalara devam ediyor.

Deprem bölgesinden kurtarılan yaralılar hastanelere taşınmasında güvenlik güçleri envanterindeki helikopterler yoğun şeklide kullanılıyor. 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “(Deprem bölgesine) 500’den fazla uçak sortisiyle personel ve malzeme naklini desteklemeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here