Bayraktar tarafından geliştirilen AKINCI  Taarruzi İnsansız Hava Aracı TİHA’nın ikinci prototipi Doğrulama ve Tanımlama Testi kapsamında 1 saat 2 dakikalık uçuşunu başarıyla tamamladı.

Baykar tarafıdan twitter üzerinden yapılan paylaşımda,” Bayraktar AKINCI TİHA’nın ikinci prototipi de gökyüzüyle buluştu! Sistem Doğrulama ve Tanımlama Testi kapsamında 1 saat 2 dakika havada kalan Bayraktar AKINCI TİHA uçuşu başarıyla tamamladı. Semalarımızda Hür ve Özgür!” ifadelerini kullandı.

Bayraktar AKINCI TİHA ilk uçuşunu Aralık 2019’da başarıyla gerçekleştirmişti.

Bayraktar TB2’den daha uzun ve geniş olan AKINCI TİHA, kendine özgü bükümlü kanat yapısıyla 20 metrelik bir kanat açıklığına sahip ve çok sayıda milli akıllı mühimmat taşıyabilecek. AKINCI ayrıca özgün yapay zeka sistemi sayesinde, daha akıllı ve çevresel koşulların daha da farkında olacak, kullanıcılarına ileri uçuş ve teşhis fonksiyonları sunuyor.

Kendi sınıfında dünyanın en ileri teknolojik sistemi haline gelmesi için çalışılan Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı Sistemi, yerli ve milli olarak üretilen MAM-L, MAM-C, Cirit, L-UMTAS, Bozok, MK-81, MK-82, MK-83, Kanatlı Güdüm Kiti (KGK)-MK-82, Gökdoğan, Bozdoğan, SOM-A gibi mühimmat, füze ve bombayla donatılacaktır.

Kaynak: BAYKAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here