Almanya, Hint-Pasifik bölgesine 20 yıl aradan sonra ilk kez fırkateyn gönderdi

0
521

Alman Donanması 20 yıl aradan sonra Hint-Pasifik bölgesine ilk kez savaş gemisi gönderdi. Japonya’nın liderliğinde düzenlenen ANNUALEX 2021 tatbikatına Alman Fırkateyni FGS Bayern katıldı.

Avustralya Kraliyet Donanması (RAN), Kanada Kraliyet Donanması (RCN), Alman Donanması, Japonya Deniz Öz Savunma Kuvvetleri (JMSDF) ve ABD Donanması da dahil olmak üzere beş uluslararası donanma, Annualex 2021 tatbikatı kapsamında Hint-Pasifik’te çeşitli operasyonlarda bulunacak. Bu yılki tatbikat, Japonya’nın güney kıyılarındaki Filipin Denizi’nde gerçekleştirilecek.

Japonya liderliğindeki ANNUALEX 2021 tatbikatına Alman Donanmasından Brandenburg sınıfı fırkateyni FGS Bayern katılıyor.

Alman Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Kay-Achim Schönbach, Alman donanması, bölgesel ortaklarla daha derin güvenlik ve savunma işbirliği yoluyla bölgeye olan bağlılığını güçlendireceklerini söyledi. Schönbach, “Almanya, Hint-Pasifik bölgesine iki yılda bir ikmal gemisiyle bir fırkateyn göndermeye çalışacak” dedi.

Tatbikat kapsamında, gelişmiş deniz muhabere taktikleri, denizaltı karşıtı harp harekâtları, hava harbi harekâtları, denizde ikmal, güverteler arası uçuş harekâtlar eğitimleri gerçekleştirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here