Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ALTAY tankının seri üretimine başlıyacaklarını söyledi. Demir, “elimizde az sayıda da olsa yedek motorlar var. Bunlarla başlayarak, belirli bir tank üretimi sürecine gireceğiz.” dedi.

SETA Vakfının düzenlediği online panelde konuşan İsmail Demir, “Bu anlamda firmalarımız belirli bir yetkinlik oluşturdular, birikim sağladılar. Tankın üretiminin daha erken başlaması açısından belirli iş birliklerini, belirli olgunluğa taşıdılar.Olgunluk seviyesi oldukça iyi bir durumda ama kesin imzalar atılıp da anons edilmeden, ben bunu söylemek istemiyorum. Ancak orada iyi bir noktadayız diyebilirim.” şeklinde konuştu.

Demir konuşmasına şöyle devam etti: “ İki değişik güç grubunda çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar da tabi üst üste konularak giden ve sadece güç sisteminin değil, bunun bir dizi aksamının da beraber geliştirildiği bir süreçten bahsediyoruz”

SSB başkanı Demir, “Buna ilave olarak, elimizde aslında az sayıda da olsa yedek motorlar var. Bunlarla başlayarak, belirli bir tank üretimi sürecine gireceğiz. Diğer yerli çözüm devreye girene kadar da bunlar üretilmiş olacak.” dedi.

Kaynak: SETA vakfı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here