ASELSAN, uluslararası bir müşterisi ile 38,2 milyon dolarlık sözleşme imzaladığını duyurdu.

ASELSAN’ın sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımda, “Aselsan ile uluslararası bir müşterisi arasında 38.2M ABD Doları sözleşme tutarı ile bir yurtdışı satış sözleşmesi imzalandı. ” ifadeleri yer aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, “ASELSAN ile uluslararası bir müşterisi arasında komuta ve kontrol sistemi, anti-tank füze fırlatma sistemleri, ataletsel navigasyon sistemleri ve atış yeri tespit sistemlerinin ihracatı ile ilgili olarak, toplam bedeli 38.266.780,- ABD Doları tutarında bir yurt dışı satış sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2021 yılında gerçekleştirilecektir.” ifadelerine yer verildi.

Görselde yer alan ASELSAN SERDAR Tanksavar Füze Sistemi kullanıcı etkileşimini en aza indirecek şekilde tasarlanmış bilgisayar kontrollü atış kontrol kabiliyetleri sayesinde gece, gündüz her türlü hava koşulunda kara hedeflerine karşı yüksek etkinlik sağlayacak silah sistemidir.Sistem 2/4 adet tanksavar füzesi (SKIF, KORNET vb.) taşıyabilen uzaktan kumandalı ve stabilize bir Silah Platformudur. Sistem müşterinin ihtiyacı olan füze miktarını taşıyabilecek şekilde uyarlanabilmektedir.

Füzelerin yanı sıra Sisteme yakın koruma maksatlı 7.62 mm ve/veya 12.7 mm makineli tüfek entegre edilebilmektedir. Sistem hafif, düşük hacimli ve hem yeni üretilen hem de envanterde yer alan yüksek hareket kabiliyetine sahip araçlara entegre edilmeye uygun olup ilgili araçların imha kabiliyetini dikkate değer oranda artırmaktadır. Sistem araç içerisinde yer alan bir operatör paneli aracılığıyla kullanılabilmektedir.

Kaynak: ASELSAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here