Brezilya’da düzenlenen 12. LAAD Savunma ve Güvenlik Fuarı bugün kapılarını ziyaretçilerine açtı.Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ tarafından üretilen ‘T129 Atak’ helikopterinin tanıtımı da bu fuarda gerçekleşiyor.

12. LAAD Savunma ve Güvenlik Fuarı, Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde 2-5 Nisan’da ülkelerin savunma, güvenlik endüstrisi temsilcileri ve resmi delegasyonlarının katılımıyla başladı.

İki yılda bir düzenlenen ve Latin Amerika’nın en büyük savunma fuarı olan LAAD, 2017 yılında 450 uluslararası firma ve 37 binden fazla katılımcıyla gerçekleştirilmişti.

LAAD 2019 Savunma Fuarına Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) önderliğinde 17 Savunma Sanayi şirketi katılıyor.Firmalar fuarda zırhlı araç platformları, insansız çeşitli kara ve hava araçları, deniz sistemleri, silah sistemleri, elektronik sistemler, mühimmatlar, simülatörler, askeri tekstil ürünleri, lojistik destek ürünlerini sergileyecek.

‘ATAK’ HELİKOPTERİ BREZİLYA’DA GÖSTERİ UÇUŞU GERÇEKLEŞTİRDİ

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ tarafından üretilen ‘T129 Atak’ helikopterinin tanıtımı da bu fuarda gerçekleştirilecek. Atak helikopteri, Brezilya’da gerçekleştirilen ‘roadshow’ kapsamında 11 pilot tarafından, 22 sorti ile yaklaşık 18 saat uçuş yaptı.

Sao Paulo’daki Forte Ricardo Kirk Kara Havacılık Komutanlığında 26 Mart ve Başkent’teki Brasilia Askeri İtfaiye Merkezi Operasyonel Havacılık Bölümünde 28 Mart’ta iki ayrı uçuş performansı sergilendi.

Rio de Janeiro kentinin simgelerinden olan Kurtarıcı İsa heykeli etrafından da uçan Atak, performansıyla pilotların ve izleyicileri beğenisini kazandı.

Ayrıca gösteri uçuşları sonrasında başkent Brezilya’ya uçan ATAK burada Türkiye’nin Brezilya Büyükelçiliği bahçesine iniş yaptı.

OTOKAR ZIRHLI ARAÇ VE KULE SİSTEMLERİNİ TANITACAK

Otokar, kendi tasarımı ve üretimi olan zırhlı araçlar ve kule sistemlerinin tanıtımını yapmak üzere Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen 12. LAAD Savunma ve Güvenlik Fuarı’nda (LAAD’19) yerini aldı.

2-5 Nisan günleri arasında düzenlenen fuarda Otokar’ın hedefi ürünlerini Latin Amerika pazarında da kullanıma sunmak.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Otokar’ın global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, ” Fuar süresince mevcut kullanıcılarımızla olan iş birliklerimizi geliştirirken, potansiyel kullanıcılara kara sistemleri alanındaki kabiliyetlerimizi tanıtmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar, SSB, TAI, TRT, MSI,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here