İsrail Donanması Gemilerinde DESEAVER MK-4 Karşı Önlem Dağıtma Sistemi’nin Deniz Denemeleri Başarıyla Tamamlandı

İsrail Donanması gemileri, entegre DESEAVER MK-4 Karşı Önlem Dağıtma Sistemi (CMDS) kapsamında bir dizi deniz denemesini başarıyla tamamladı. Bu denemelerde, yeni denizcilik Elektronik Harp (EW) sisteminin karmaşık füze saldırı senaryolarına etkili bir şekilde yanıt verebilme kabiliyeti test edildi. Birden fazla füze tehdidine karşı birden fazla fırlatıcıdan sahte mühimmatların fırlatılması da denendi.

DESEAVER MK-4, Elbit Systems’ın Entegre Elektronik Harp Sistemi’nin (IEWS) bir parçası olarak tam etkili yumuşak öldürme ve karşı füze savunma kabiliyetlerini sunan dördüncü nesil bir EW dağıtma sistemi olarak öne çıkıyor.

Elbit Systems’in ISTAR ve EW’s IEWS sistemleri İsrail Donanması ve diğer uluslararası Deniz Kuvvetleri’nde operasyonel olarak kullanılmaktadır.

DESEAVER MK-4 sistemi birden fazla yönden ve birden fazla füze tehdidine karşı çevresel koruma sağlar. Sistem, anti-füze algoritmaları tarafından seçilen sahte mühimmatların hızlı ve doğru bir şekilde yerleştirilmesini ve fırlatılmasını sağlayan birkaç stabilize fırlatıcıdan oluşmaktadır.

Sistem, pasif ve aktif sahte mühimmatlar kullanmaktadır. Pasif sahte mühimmatlar, düşman füzelerini hedefinden uzaklaştırmak için radyo sinyalleri gibi elektronik karıştırma tekniklerini kullanırken, aktif sahte mühimmatlar, füzelerin kendi kendine yönlendirilmesini sağlayacak elektronik sinyaller yayar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here