Türkiye ile Japonya Arasındaki İlişkilerin Kuruluşunun 100. Yıl Dönümü ve ERTUĞRUL Fırkateyni’nin Japonya Seyri’nin 134. Yıl Dönümü kapsamında TCG KINALIADA (F-514) korveti seyrine devam ediyor. TCG KINALIADA, 7-9 Mayıs 2024 tarihleri arasında Bangladeş Chittagong Limanı’nı ziyaret etti.

TCG KINALIADA limanda Bangladeş Deniz Kuvvetleri tarafından çimariva töreni ile karşılandı. Gemi personeli tarafından Chittagong Deniz Saha Komutanı, Bangladeş Donanma Komutanı, Chittagong Liman İdaresi Başkanı ve Chittagong Savaş Mezarlığı’na ziyaretler gerçekleştirildi.

Chattogram Deniz Saha Komutanı ev sahipliğinde verilen resepsiyona Dakka Büyükelçisi, Mayın Filosu Komutanı, Dakka Askeri Ataşesi, TCG KINALIADA Komutanı ve gemi personeli katıldı.

Limanda geçirdiği süre boyunca TCG KINALIADA, Bangladeş Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görev yapan birçok kişi tarafından ziyaret edildi.

TCG KINALIADA’da ise Dakka Büyükelçisi ve TCG KINALIADA Komutanı ev sahipliğinde verilen resepsiyona Chittagong Deniz Saha Komutanı, Bangladeş Donanma Komutanı, Bangladeş Fahri Başkonsolosu, Bangladeş Deniz Hava Komutanı, Bangladeş Deniz Harp Okulu Komutanı, Bangladeş Deniz Hava Komutanı, askeri ve mülki erkân, TİKA personeli, milli savunma sanayi temsilcileri (STM, ASELSAN, ROKETSAN) ve birçok gemi komutanı ile subay katıldı.

134 gün süreyle yaklaşık 27 bin deniz mili mesafe gidilerek icra edilecek görev süresince; Suudi Arabistan, Cibuti, Somali, Maldiv Adaları, Bangladeş, Malezya, Endonezya, Tayland, Çin Halk Cumhuriyeti, Güney Kore, Japonya, Filipinler, Singapur, Sri Lanka, Hindistan, Umman, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Pakistan ve Ürdün’ü kapsayan toplam 20 ülkede 24 liman ziyareti yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here