Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde havacılık, savunma ve enerji sektörlerine yönelik üretim yapan Coşkunöz Holding, 2015'te Güney Kore merkezli şirketle imzaladığı protokol kapsamında 60 helikopter gövdesinden 26'sını teslim etti.

Coşkunöz Savunma ve Havacılık,(CSH) Güney Kore genel maksat helikopterleri Orta gövde (Center Fuselage) teslimatlarının devam ettiğini açıkladı. Bu kapsamda üretilen 26’ncı helikopter orta gövdesi Güney Kore’ye teslim edilmek üzere yola çıktı.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde 11 bin 750 metrekare kapalı, 33 bin metrekare açık alanda faaliyet gösteren Coşkunöz Holding, 2006 yılından itibaren havacılık, savunma ve enerji sektörlerine yönelik üretim yapıyor.

Güney Kore merkezli Korean Aerospace Industries (KAI) ile 60 Kore Genel Maksat Helikopterinin (KUH Surion) orta gövde montajı için 2015’te anlaşma imzaladıklarını söyleyen Coşkunöz Holding CEO’su Erdem Acay, bu çerçevede üretim ve sevkiyatların planlandığı şekilde ilerlediğini, 2026’ya kadar da teslimatların devam edeceğini açıkladı.

Yüksek hassasiyet ve yüksek teknoloji gerektiren gövde montajının Türkiye’ye büyük bir yetenek ve katma değer kazandırdığını vurgulayan Erdem Acay, “Hassas parça imalatı, montaj, entegrasyon, tasarım ve mühendislik gibi hizmetlerimiz ile savunma sektörümüze değer katmanın mutluluğunu, ihracatımızla ülkemize fayda sağladığımızın bilinciyle yaşıyoruz. Havacılık alanındaki hassas işleme yöntemiyle başlayan üretim gamımızı uçak ve helikopter gövdesi üretimi seviyesine yükselterek stratejik çözümlerdeki başarılarımızı ilerletiyoruz” dedi.

Coşkunöz Savunma ve Havacılık,(CSH) Güney Kore merkezli Korean Aerospace Industries ile 60 Kore Genel Maksat Helikopteri’nin (KUH Surion) orta gövde montajı için 2015’te anlaşma imzaladı.

Havacılık ve uzay alanında sabit ve döner kanatlı platformlar için gövde montajı, yapısal parça üretimi, kabin içi bitmiş ürün üretimi ve montajı konularında hizmet veren firma, uydular için de yapısal parça imal ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here