Dünyanın önde gelen fuar organizasyonu ‘Farnborough Uluslararası Airshow’ fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı. Milli Muharip başta olmak üzere TUSAŞ’ın tüm ürünlerinin sergileneceği havacılık fuarında ATAK ve HÜRKUŞ uçuş gösterisi gerçekleştirdi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, (TUSAŞ) 18-22 Temmuz 2022 tarihleri arasında İngiltere’de düzenlenecek dünyanın en önemli havacılık fuarları arasında yer alan Farnborough Uluslararası Airshow’a katılıyor.

96 ülkeden 80 bin ziyaretçinin planlandığı dünyanın en önemli havacılık fuarı olan Farnborough Uluslararası Airshow’a katılım gösterecek Türk Havacılık ve Uzay Sanayii,  ATAK, GÖKBEY, HÜRKUŞ, HÜRJET, ANKA, AKSUNGUR, MMU, ŞİMŞEK ve son olarak MMU simülatörü ile yer alacak.

Bu yıl ki Farnborough Uluslararası Airshow fuarı 2018 yılında gerçekleşen fuar ile hemen hemen aynı boyutta olacağını belirten Farnborough International sergi ve konferans merkezinin CEO’su Gareth Rogers,” 2018’de 1.500 olan katılımcı sayısı 1.200’e düştü. Ancak satılan stantların istikrarlı olduğu söyleniyor. Bazı katılımcılar daha fazla yer kaplıyor. ” ifadelerini kullandı.

Uzmanlar, Farnborough Uluslararası Airshow fuarının COVİD-19 salgını ardından yaşanan tedarik zincirindeki kırılmalara, son olarak Ukrayna Krizi ile ortaya çıkan belirsizlik ve ekonomik sıkıntılar sektörü ne kadar etkilediğini göstermesini bekliyor.

COVİD-19 baskısı halka açık hafta sonu programlarını kısıtladığını belirten Rogers, “Bu programları Cuma gününü 16-21 yaş grubuna odaklanarak halka açmayı seçtik. Giriş 21 yaşına kadar olan ziyaretçiler için ücretsiz olacak. Gösteri, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik çalışmalarına başlama kararı almış ve önümüzdeki yıllarda işgücüne katılacak olanlara yönelik olacak.” ifadelerini kullandı.

Rogers, Ukrayna krizinin uçuş gösterisine olumsuz etkisi görülebilir. Çoğu güç savaşa hazırlık sebebiyle bir hava gösterisine katılmaktan çekiniyorlar..” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here