İncirlik Üssü’nün İsmi Değişti! 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı Artık 10’uncu Ana Jet Üs Komutanlığı

0
64

İncirlik/Adana’da bulunan 10’uncu Tanker Üs Komutanlığının ismi Hava Kuvvetleri ihtiyaçları doğrultusunda “10’uncu Ana Jet Üs Komutanlığı olarak” değiştirildi.

Millî Savunma Bakanlığının faaliyetleri başta olmak üzere gündemdeki konulara ilişkin olarak Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısında konuşan Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, “İncirlik/Adana’da bulunan 10’uncu Tanker Üs Komutanlığının ismi Hava Kuvvetlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda “10’uncu Ana Jet Üs Komutanlığı” olarak değiştirilmiştir.” ifadelerini kullandı. 

MİLKAR ve Temel Eğitim Helikopterleri Kara Kuvvetleri envanterine girdi

Kara Kuvvetleri Komutanlığı; muhtelif miktarda Taşınabilir Elektronik Taarruz Sistemi (MİLKAR) ve Temel Eğitim Helikopterinin muayene ve kabul faaliyetleri tamamlandı. 

Yine İstanbul Tersanesi Komutanlığı ve Makine Kimya Endüstrisi Anonim Şirketiyle birlikte geliştirilen 76/62 mm Millî Deniz Topumuzun ilki TCG AKHİSAR (P-1220)’a monte edilerek liman ve deniz testlerine hazır hâle getirildi.

Ayrıca Bakanlığımıza bağlı ASFAT ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü arasında imzalanan “8 Adet Liman Kontrol Botu Projesi” kapsamında, yerli ve millî asayiş ve emniyet botu ASBOT’un sonuncusu 4 Nisan’da teslim edildi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here