Malezya’da 17’nci Defence Service Asia (DSA 2022) ve National Security (NATSEC) Asia 2022 Fuarı 28-31 Mart 2022 tarihleri arasında Kuala Lumpur’daki Malezya Uluslararası Ticaret ve Sergi Merkezi’nde (MITEC) düzenlenecek. Fuara Türk Savunma Sanayinin önde gelen firmaları katılıyor.

Malezya’nın Kuala Lumpur şehrinde iki yılda bir gerçekleşen DSA 2022 savunma Fuarı, 28-31 Mart 2022 tarihleri arasında 4 gün boyunca dünya Savunma ve Güvenlik Endüstrisinin merkezi olacak.

DSA fuarı 2020’de COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildi. Bu yıl fuar 45.000 m2’den fazla sergi salonu, dünyadan 1.500 katılımcı, 33 uluslararası pavilyon ve 350 askeri delegasyon gerçekleştirilecek.

Malezya Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilen Defense Service Asia Fuarı ve Konferansı (DSA), dünyanın en gelişmiş teknolojileri ve sistemlerini sergilendiği Asya’daki en büyük ‘Savunma ve İç Güvenlik’ fuarlarında biri olarak gösteriliyor.

17’nci Defence Service Asia (DSA 2022) Fuarına Türkiye’nin önde gelen Savunma Firmaları katılıyor. Savunma Sanayi Başkanlığı, Türkiye Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), ASELSAN, ROKETSAN,HAVELSAN, Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM), Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE), FNSS,BMC,NUROL, ve OTOKAR’ın da aralarında olduğu Türk şirketleri DSA 2022 Fuarı’na katılım sağlayacak.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Türkiye için özel ayrılan milli pavilyonda yerini alacak. TUSAŞ standında ANKA platformunun tam boy modeli ile HÜRJET’in yanı sıra geliştirdiği diğer platformlarının maketlerini ve yapısal alanda kabiliyetlerini sergileyecek.

Geçtiğimiz yıl Malezya’da yeni bir ofis açan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Malezya ile savunma sanayii ve havacılık alanında ortak yeni projeler için çalışmalarını artırıyor.

DSA fuarına üst düzey katılım gösterecek olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii havacılık ve uzay alanındaki projelerine yönelik olarak Malezyalı savunma sanayii otoritelerinin yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerinden heyetlerle yeni iş birlikleri ve iş modellerini görüşmek üzere bir araya gelecek.

FNSS Savunma Sistemleri Uzakdoğu Asya’nın en büyük savunma sektörü buluşması, 17 Defence Services Asia (DSA) Fuarına paletli ve tekerlekli zırhlı araçlarını sergileyecek.

Savunma sektörümüzün birçok önemli kuruluşuyla birlikte Türk Pavilyonunda yer alacak olan FNSS, 2 Salonda, 2230 numaralı standında dünya çapında ürün ve hizmetlerin tanıtımını yapacak.

En son 2018’de gerçekleştirilen ve pandemi nedeniyle dört yıllık bir aradan sonra kapılarını tekrar dünyanın dört bir yanından ziyaretçilere açacak olan fuarda FNSS, Uzaktan Komutalı Tanksavar Kuleli PARS 4×4 Silah Taşıyıcı ve 12.7 mm SANCAK kuleli PARS III 6×6 araçlarını sergileyecek.

Bölgede Malezya, Endonezya ve Filipinler’de önemli projeler yürüten FNSS bölgeye ilk ihracatını 2000 yılında ZMA projesiyle gerçekleştirmiştir. 2011 yılında gerçekleştirdiği PARS 8×8’in bir konfigürasyonu olan AV-8 8×8 projesi, Türk savunma sektörü kara sistemlerinde, halen Türkiye’nin en büyük ihracatı olması özelliğini de korumaktadır.

FNSS’nin teknoloji transferiyle Malezya’daki ortağı DRB-HICOM Defence Technologies (Deftech) ile üretmekte olduğu AV-8 8×8 araçları 12 farklı konfigürasyonuyla Malezya Ordusu Mekanize Piyade ve Zırhlı birliklerinin önemli bir unsurunu teşkil etmektedir. Fuarda PARS 4×4 STA FNSS standında sergilenirken, PARS III 6×6 aracı ise Deftech standında ziyaretçilerin ve resmi davetlilerin ilgisine sunulacaktır.

Türk Savunma Sanayinin önde gelen firmalarından Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. STM, DSA 2022 fuarınada deniz projelerini ve taktik mini İHA sistemlerini sergileyecek.

STM firması DSA 2022 Fuarında, Türkiye’nin ilk milli fırkateyni İstif (İ) Sınıfı Fırkateyn, MİLGEM Ada Sınıfı Korvet, Sahil Güvenlik Gemisi CG-3100 ile taktik mini İHA sistemleri; APAGU, KARGU, ve TOGAN’ı Asya Pasifik ülkeleri ile buluşturacak.

HAVELSAN firması fuara kendini ispatlamış en yeni çözümleri ile katılıyor. HAVELSAN’ın ADVENT (Ağ Destekli Veri Entegre) SYS; tek gemi yerine kuvvet odaklı, ağ destekli harekât yaklaşımının gerektirdiği ihtiyaçlara cevap veren yeni nesil bir komuta ve kontrol sistemi, Dikey iniş kalkış yapabilen bulut altı insansız hava aracı BAHA ve insansız kara aracı olarak geliştirilen Barkan Salon 2, Stant #2456 numarada sergilencek.

ASELSAN, Defence Service Asia (DSA 2022) fuarına 2016 yılından bu yana katılıyor. ASELSAN stantında Askeri ve Profesyonel Haberleşme Sistemleri, Stamp-G ve Dual Sarp Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri, Elektronik Harp Sistemleri, Radar Sistemleri, Aviyonik Sistemler, Ana Muharebe Tankı modernizasyon çözümlerimiz ve Sınır Güvenlik kabiliyetlerimiz sergilenecek.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here