Malezya’da düzenlenen Defence Service Asia (DSA 2022) ve National Security (NATSEC) Asia 2022 Fuarı Kuala Lumpur’daki Malezya Uluslararası Ticaret ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı. Fuara Türk Savunma Sanayinin önde gelen firmaları katılıyor.

DSA-NATSEC Asia 2022 Fuarı, Malezya Savunma Bakanı Hishammuddin Tun Hüseyin ve İçişleri Bakanı Hamzah Zainudin, Endonezya Savunma Bakanı Prabowo Subianto, Filipinler Savunma Bakanı Delfin Lorenzana ve Türkiye Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin’in katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninin ardından başladı.

DSA 2022 ve eş zamanlı gerçekleştirilen Asya Ulusal Güvenlik Konferansı (NATSEC) 2022 hakkında bilgi alan Bakanlar ve heyet, Malezya Uluslararası Ticaret ve Sergi Merkezi’nde yer alan çok sayıda yerel ve uluslararası savunma sanayi firmaların stantlarını gezdi.

“Savunma ve Güvenlikte Yeni Bir Çağa Geçiş” temasıyla eş zamanlı olarak düzenlenen DSA-NATSEC Asia 2022 Fuarı , Malezya Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilen, dünyanın en gelişmiş teknolojileri ve sistemlerini sergilendiği Asya’daki en büyük ‘Savunma ve İç Güvenlik’ fuarlarında biri olarak gösteriliyor.

Etkinliğe 50’den fazla ülke ve bölgeden, hükümet yetkilileri, yabancı misyon ve  VIP heyetinin içinde olduğu yaklaşık 25.000’den fazla ziyaretçinin katılması bekleniyor.

DSA-NATSEC Asia 2022 Fuarına 54 ülkeden yaklaşık 1.170 şirket, en gelişmiş kara, deniz ve hava sistemlerini dört gün boyunca Malezya Uluslararası Ticaret ve Sergi Merkezi’nde sergileyecek.

Malezya, Avusturya, Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Endonezya, Hindistan, İtalya, Norveç, Pakistan, Slovakya, İspanya, Güney Kore, İsviçre, Çin, Hollanda, Türkiye, Birleşik Krallık ve ABD tarafından 20 Ülke Grubu fuara katılım sağlamaktadır.

Türkiye’den kamu ve özel sektörden çok sayıda şirketin katılım sağladığı DSA-NATSEC Asia 2022 Fuarında, Türk şirketleri yerli sanayi ürünü savunma sistem ve donanımları yabancı delegasyonlara tanıtacak.

17’nci Defence Service Asia (DSA 2022) Fuarına Türkiye’nin önde gelen Savunma Firmaları katılıyor. Savunma Sanayi Başkanlığı, Türkiye Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), ASELSAN, ROKETSAN,HAVELSAN, Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM), Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE), FNSS,BMC,NUROL, ve OTOKAR’ın da aralarında olduğu Türk şirketleri DSA 2022 Fuarı’na katılım sağlayacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here