Otokar firması bir Afrika ülkesinden yaklaşık 110 milyon dolar tutarında Arma 8X8 ve Cobra II taktik tekerlikli zırhlı araç siparişi aldı. Afrikadan alınan ilk Arma 8X8 siparişi 2021 yılında teslim edilmeye başlanacak.

Sipariş kapsamındaki Arma 8×8 ve Cobra II 4×4 taktik tekerlekli zırhlı araçlar; yedek parça ve eğitim hizmetleri ile birlikte sunulacak.Teslimatların 2021 yılında başlayarak 2022 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Türkiye’nin savunma alanındaki gücünü ve Türk mühendislerin ve işçilerinin emeğini yurt dışına taşıdıklarını belirten Otokar’ın Genel Müdürü Serdar Görgüç, “Bu yeni siparişin, daha önce ihracat yaptığımız bir ülkeden gelmiş olması bizi ayrıca gururlandırıyor.Kullanıcımızın envanterinde yer verdiği ve memnun kaldığı araçlarımız, yeni siparişi için referans oldu; 4×4 ve 8×8 taktik tekerlekli zırhlı araç ihtiyaçlarını karşılamak için Otokar’ı tercih ettiler.” ifadelerini kullandı.

Otokar zırhlı araçları bugün 35’ten fazla ülkede 50’nin üzerinde kullanıcı envanterinde hizmet veriyor. Kendi sınıflarında dünyanın sayılı araçları arasında kabul edilen Otokar zırhlı araçları hareket kabiliyeti, koruma seviyesi ve beka kabiliyeti ile dikkat çekiyor.

Kaynak: OTOKAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here