Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus ordusunun modern silahlar ve teçhizatlar ile donatılacak şekilde modernizasyonuna devam edildiğini belirtti.

Rusya’da her yıl 23 Şubat’ta kutlanan ‘Vatan Savunucuları Günü’ dolayısıyla düzenlenen kutlama konserinde konuşan Putin, Rus ordusunun modem silahlar ve teçhizatlar ile donatılacak şekilde modernizasyonuna devam edildiğini ifade etti.

Rus yönetiminin bundan böyle de stratejik kuvvetlerin potansiyelini geliştirmesi, lazer, hipersonik ve ‘hassas’ silahlar dahil yeni silahları ordunun tüm birimlerine sevk etmeyi planladığına dikkat çeken Putin, Rus silah türlerinin birçoğunun dünyada benzeri olmadığını vurguladı.

Rus lider, “Aynı zamanda gelecek vaat eden ve aslında geleceğin silahı olan bazı türlerde, test aşamasından muharebe nöbetine sürekli alarm moduna geçişi sağladık” diye konuştu.

SURİYE’DEKİ ASKERLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Suriye’de görev yapan Rus askerlerin iyi donanımlı terörist grupları yok ettiğini hatırlatan Putin, Rus ordusunun uzak sınırlarda Rusya’ya yönelik büyük tehditleri önlediğini vurguladı.

Rus askerlerin Suriye’deki operasyonlar sırasında üst düzey profesyonelliklerini ve savaşma kabiliyetlerini kanıtladıklarının altını çizen Putin, “Bugün Rusya’nın güvenliği emin ellerde, subaylarımız ve askerlerimiz azimle, sürekli ve yeni bir düzeyde askeri eğitim veriyor, stratejik tatbikatlar ve eğitimlerle askeri becerilerini geliştiriyor” dedi. Rus lider, görevlerini layıkıyla yerine getirdikleri için askerlere teşekkür etti.

Kaynak: Sputnik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here