ELM-2084, İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii'nin bir yan kuruluşu olan ELTA tarafından üretilen İsrail'in yer tabanlı mobil 3D AESA çok görevli radar ailesidir.

İsrail ile Slovakya arasında Radar Sistemleri tedarikine ilişkin anlaşma İmzaladı.Anlaşma ile İsrail yapımı 17 radar sistemini satın alınacak.

İsrail Savunma Bakanlığı’nın twitter üzerinden yaptığı paylaşımda,” Bugün Bratislava’da düzenlenen bir kutlama töreninde, İsrail ve Slovak Savunma Bakanlıkları, İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından üretilen 17 radar sisteminin tedariki için türünün ilk örneği bir anlaşma imzaladı.” ifadelerini kullandı.

Bakanlık, İsrail Savunma Bakanlığı’nda SIBAT liderliğindeki anlaşmanın İsrail’den Slovakya’ya teknoloji ve bilgi transferinin yanı sıra endüstriyel işbirliğini de kapsadığını sözlerine ekledi.

IAI’nin ELTA Sistemleri tarafından üretilen ELM-2084 çok görevli mobil 3D AESA radarı (MMR), İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından Demir Kubbe Hava Savunma Sisteminde kullanıyor. Radar, hem uçağı hem de balistik hedefleri tespit edip takip edebilir ve füze önleme veya topçu hava savunması için ateş kontrol rehberliği sağlayabilir.

Kaynak:IDF,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here