Libya’da Temel Muharebe Eğitimi başarıyla tamamlayan askeri öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi. Libya Görev Grubu Komutanlığı tarafından verilen eğitimlerde Libya nizami ordusunun teşkili ve birliklerinin uluslararası standartlara ulaştırılması amaçlanıyor.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Tacura Müşterek Kara Eğitim ve Tatbikat Merkezi’nde sağlanan Temel Muharebe Eğitimini başarıyla tamamlayan Libyalı askeri öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi.” ifadeleri yer aldı.

Birleşmiş Milletler tarafından tanınan Milli Mutabakat Hükümeti’nin (MMU) daveti üzerine Libya’da bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri; Askeri Eğitim, İşbirliği ve Danışmanlık Anlaşması kapsamında Libya Ordusu’na eğitimler veriyor.

Aynı zamanda başkent Trablus’taki  Ömer Muhtar Müşterek Kara Eğitim Merkezi’nin açılışının da yapıldığı törene Libya Başbakan Yardımcısı Ahmet Muaytik, Libya Savunma Bakanı Selahaddin Nemruş, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Muhammed el-Haddad, Libya Büyükelçimiz Serhat Aksen, Türkiye’nin Libya Görev Grubu Komutanlığının komuta kademesi ve görevli personeli katıldı. 

Kaynak: MSB

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here