Türk Savunma Sanayii zirvesi ‘Küresel Güç Türkiye ve Vizyoner Genç konseptleri’ başlıkları altında Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 12-13 Aralık tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek.

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde bu yıl ilk düzenlenen zirve, üst düzey sektör temsilcilerini, kamu yetkililerini ve üniversite öğrencilerini bir araya getirecek.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere ilgili bakanlar ve alanında uzman üst düzey konuşmacılar Zirve’de konuşmaları ile yer alacak.

Zirve’nin ilk gününde “Küresel Güç Türkiye” konseptinde,  Girişim – Yatırım – İhracat Zincirinde Savunma Sanayii, Milli Sanayi Hamlesi için Nitelikli İnsan Kaynağı, Teknoloji – İnovasyon – Üretim Üçlemesi başlıkları altında üç panel düzenlenecek.

Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nin ikinci günü ise“Vizyoner Genç” konseptinde; savunma sanayii için nitelikli insan kaynağı temininin sürdürülebilir kılınması ve üniversite öğrencilerinin milli ve yerli üretim farkındalığına kavuşturulması amacıyla oluşturulan ‘Vizyoner Genç Programı’ kapsamında gerçekleşecek.

Zirve, “Keynote” oturumlar kapsamında tamamen gençlerden oluşan dinleyicilere, gençlerin kariyer gelişimlerine yön verecek konuşmalar ile devam edecek.

Savunma sanayii konusunda vizyon genişletebilmek adına düzenlenen Zirve’de savunma sanayiinin; ulaşım, haberleşme, enerji, sağlık ve benzeri alanlardaki yetkinlik, korunma seviyesi, savunma kabiliyeti ve yerli üretim üzerine içerikler ziyaretçilerle paylaşılacak.

Türk Savunma Sanayii Zirvesi’ne dair detaylı bilgilere ve tam programa https://turksavunmasanayii.org adresinden ulaşılabilir.

Kaynak: Ajanslar,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here