Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil ve Kuala Lumpur Üniversitesi Malezya Havacılık Teknolojileri Enstitüsü Dekanı Dr. Mohd Hafizi Shamsudin işbiriliği anlşamsı imzaladı.

Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ve Kuala Lumpur Üniversitesi Malezya Havacılık Teknolojileri Enstitüsü ile teknik ve uygulamalı havacılık eğitimleri konusunda araştırma programları geliştirmek için iş birliği anlaşmasına imza attı.

Anlaşma kağsamında insan kaynağı ve akademisyen geliştirme programları ile Malezya’nın havacılık endüstrisinde yetenek havuzunun ve genel olarak hava gücünün geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılacak.Malezya Havacılık Endüstrisi 2030 Projeleri kapsamında gerçekleştirilecek olan uçak ve insansız hava araçları tasarım, mühendislik, üretim, sistem entegrasyonu, tamir ve bakım (MRO) süreçlerinde iş birliği sağlanacak. 

İş birliği anlaşmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil,Şirketimizin, UniKL MIAT ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında Malezya için oluşturulacak havacılık alanındaki eğitim programları ile Malezya’nın havacılık ekosistemine güç katacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kuala Lumpur Üniversitesi Malezya Havacılık Teknolojileri Enstitüsü Dekanı Dr. Mohd Hafizi Shamsudin, ” Üniversite bünyesinde oluşturmak istediğimiz Endüstriyel Mükemmeliyet Merkezi’nde havacılık alanında tasarım, mühendislik, üretim, sistem entegrasyonu ve tamir-bakım konularında gerçekleştirilecek çalışmalar kapsamında bu iş birliğini destekliyoruz. “ dedi.

Malezya’nın önde gelen üniversiteleri arasında yer alan i Malezya Havacılık Teknolojileri Enstitüsü, sektörün yakından tanıdığı akademisyenler ile profesyonellere ve mezunlara eğitim imkanı sağlıyor. Üniversite aynı zamanda Malezya Sivil Havacılık Otoritesi ve Avrupa Sivil Havacılık ve Emniyet Otoritesi tarafından kabul gören ‘Kabul Görmüş Havacılık Eğitim Orgazisyonu’ unvanını taşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here