Asya’nın en önemli havacılık organizasyonları arasında yer alan ve iki yılda bir olmak üzere gerçekleştirilen Singapur Airshow’a katılan TUSAŞ, Milli Muharip Uçak’ın birebir modelini ilk kez asya pazarında sergileyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tesislerinde milli imkanlarla geliştirilen Milli Muharip Uçak’ın birebir modelini ilk kez asya pazarında sergileyen şirket, geliştirdiği diğer platformların 1/7 maket modelleri ile aynı fuarda ziyaretçilerin karşısına çıkıyor.

“Asya pazarına önem veriyoruz. Malezya ve Kazakistan başta olmak üzere bu büyük pazardaki varlığımızı güçlendirmek adına hem akademik alanda hem de üretim odaklı olarak iş birliklerimizi artırmaya yönelik çalışmalarımıza hız verdiğimiz bir döneme girdiklerini belirten Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Singapur Airshow’a ülke ve şirketlerden katılacak olan askeri ve sivil temsilciler ile bir araya gelerek kapasite geliştirmek adına önemli görüşmeler gerçekleştireceğiz” dedi.

Son dönemde Malezya’da açtığı ofis ile Asya pazarında savunma sanayii ve havacılık alanında ortak yeni projeler geliştirmek için çalışmalarına hız veren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Kazakistan ile gerçekleştirdiği ANKA İnsansız Hava Aracı satış anlaşması ile de 2021 yılında Asya pazarında adından sıkça söz ettirmişti.Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tesislerinde seri üretim çalışmaları devam eden HÜRJET Jet Eğitim Uçağı ile Malezya’nın açtığı jet eğitim uçağı ihalesine katılan şirket, önümüzdeki dönemde diğer platformları için de önemli çalışmalar gerçekleştirmeyi ve bu pazardaki varlığını güçlendirmeyi hedefliyor.

Singapur Airshow’ fuarı 15-18 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Kaynak: TUSAŞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here