Bu yıl ilk kez İnternet üzerinden düzenlenen Uluslararası SAHA EXPO 2020′ fuarı bugün resmen başladı.Fuarda 300’den fazla savunma sanayii şirketinin 400’den fazla ürünü sergilenecek.

Türkiye’nin en büyük savunma sanayii kümelenmesi olan SAHA İstanbul‘un düzenlediği fuarda, Türkiye’nin savunma sanayii sektöründeki son gelişmeler ve geliştirilen teknolojiler internet üzerinden tanıtılıyor.

Sanal olarak düzenlenen fuar herkese açık. ASELSAN’ın iştiraklerinden olan BİTES, geliştirdiği “XperEXPO” isimli yazılımla bu etkinliğin gerçekleştirilmesine katkıda bulunuyor.

SAHA EXPO organizatörleri, bu etkinliğin dünyanın ilk sanal savunma sanayii fuarı olduğunu belirtti. Fuar etkinlikleri bugünden itibaren 9 Nisan’a kadar sürecek.

Fuarda aralarında Türkiye’nin lider savunma sanayisi firmalarından ASELSAN, ROKETSAN, BAYKAR, FNSS, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin (TUSAŞ) yer aldığı 300’ün üzerinde firma katılıyor. Firmaların geliştirdiği 400’den fazla ürün, 3 ana salonda, 3 boyutlu ve gerçeğe yakın şekilde sergileniyor.

Fuar alanında istenilen yöne, salona ya da firmaların stantlarına gitmek tamamen kullanıcının tercihine bağlı oluyor. Kullanıcı dostu arayüz sayesinde geçişler, stantlara giriş ve çıkış kolaylıkla sağlanabiliyor.

XperExpo, SAHA EXPO’yu ziyaret etmek isteyen herkese ücretsiz şekilde kayıt yaptırarak sanal fuarın tüm özelliklerinden yararlanma imkânı sunuyor. Bunun yanında, fuar şirketlerinden gelen davet e-postası ile giriş yapan kullanıcılar ise şirketlere toplantı talebinde bulunabiliyor.

Kaynak: Ajanslar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here