İsrail Hava Kuvvetleri (IAF) Hatzor Hava Üssü yakınlarında ABD ve İsrail askerlerine hizmet verecek yeni bir Müşterek Harekat Merkez binası inşa edildiği bildirildi.

Janes’in haberine göre, ABD’nin Avrupa ve Afrika Hava Kuvvetleri yaptığı açıklamada, yaklaşık 700 metrekarelik tek katlı bir binanın çatısını inşa etmek için bir müteahhit arandığı belirtildi. İhale ilanlarının yayınlandığı web sitesinde komuta binasının yapım aşamasında olduğu, binanın kimlere yönelik olduğu açıklanmadı.

İhale ilanında Hatzor üssünün kuzey ucunda inşa edilmekte olan binanın bir tanımını içeriyordu.Telekomünikasyon planına göre binada 152 personel için masalar ve iki toplantı odası olacak. 2014-2019 yılları arasında Uydu görüntüleri incelendiğinde bölgede iki yatakhane ve ofis binası olmak üzere dört binanın inşa edildiğini gösteriyor.

11’inci ABD Deniz Mobil İnşaat Taburu’na ait personelin Hatzor Hava Üssü’ndeki bir bina için beton duvarları döktüğünü gösteren fotoğraflar 15 Haziran’da yayınlanmıştı.

Sorumluluk alanı içerisinde İsrail bulunan Amerika Birleşik Devletleri Merkez Komutanlığı (CENTCOM) Janes’in haberi hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here