ABD Donanması COVID-19 mücadele kapsamında New York ve Los Angeles’a gönderilen iki hastane gemisi dışında Florida ve Jacksonville’de büyük tıbbi merkezler kuruyor. Ordunun üç büyük saha hastaneside Washington eyaletinin Seattle şehrine, New York ve New Jersey eyaletlerine destek verecek.

Birleşik Devletler Kuzey Komutanı General ( NORTHCOM) Terrence John O’Shaughnessy düzenlediği brifingde bu saha hastanelerinde COVID-19 tanısı olamayan hastalara müdahale edeceklerini söyledi.

Üç büyük Saha Hastanesinden biri Washington eyaletinde Seattle bölgesine, diğer iki hastane ise New Jersey ve New York eyaletlerine tıbbi destek vereceğini belirten General O’Shaughnessy, “Şu ana kadar ‘Northcom’ bağlı 5 bin 600 personel COVID-19 mücadelesinde çeşitli aşamalarda yerel kurumlara destek veriyor.” dedi.

Birleşik Devletler Kuzey Komutanlığı USNORTHCOM Kuzey Amerika kıtasında askeri ve sivil yetkililere destek vermek için kurulan, ABD’nin işgaline karşı savunma yapan birinci komutanlıktır. Bu şekilde Dünya üzerinde 6 komutanlık bölgesi bulunmaktadır.

Savunma Bakanlığı (PENTAGON) ile Federal Acil Durum Yönetim Ajansı (FEMA) yakın çalışarak, ajansın yönlendirmesi ile tıbbi desteklerin nereler verileceği belirleniyor.

USNS Comfort (T-AH 20) hastane gemisine hasta transferi yapılıyor.
………………………………………………..

New York limanına yanaşan USNS Comfort’u (T-AH-20) hastane gemisi hastanelerin yükünü azaltmak için COVID-19 hastaları yerine acil diğer vakalara bakıyor. Ameliyatlar ve diğer hastalar için yoğun bakım hizmetleri ve tıbbi bakım merkezi görevi yapıyor. Gemide yaklaşık 1.100 askeri sağlık personeli ve 70 yakın kamu personeli görev yapıyor.

Geçen hafta Los Angeles’e gelen USNS Mercy (T-AH-19) hastane gemisinde 800’den fazla askeri sağlık personeli ve 70 yakın kamu personeli bulunuyor. Gemi COVID-19 hastaları dışındaki hastalara müdahale ediyor.

Kaynak: Navaltoday, Ajanslar,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here