Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “en kısa sürede Mehmetçik, Azerbaycan’daki görevlerinin başına gidecek. Bununla ilgili olarak da özellikle Kara Kuvvetlerimiz çalışmalarımızı tamamladı ” dedi.

Bakan Akar Türk Havacılık Uzay Sanayii TUSAŞ’ı ziyaretinde yaptığı açıklamada, ” Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi’ne ilişkin “Hazırlıklarımız tamam. Bu tezkerenin gereği olarak en kısa sürede Mehmetçik, Azerbaycan’daki görevlerinin başına gidecek. Bununla ilgili olarak da özellikle Kara Kuvvetlerimiz çalışmalarımızı tamamladı.Onların nakliyesiyle ilgili Hava Kuvvetlerimiz de hazır.” ifadelerini kullandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Cumhuriyet tarihini en yoğun dönemlerinden birini yaşadığını belirten Akar, “Şu ana kadar Mehmetçik görevini büyük bir başarıyla gerçekleştirdi, inşallah bundan sonra da görevlerini başarıyla geliştirmeye devam edecektir” diye konuştu.

Hulusi Akar, Rusya ile yaptığımız görüşmeler var. Azerbaycanlı kardeşlerimizin tüm hak ve menfaatlerinin korunması, kollanması konusunda yapılması gereken ne varsa onları yaptıklarını söyledi.

Kaynak: MSB

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here