BAYKAR tarafından üretilen AKINCI İHA Platformlarında kullanılmak üzere ASELSAN tarafından geliştirilen Hava Uydu Haberleşme Terminalleri ve Taşınabilir Uydu Haberleşme Sistemlerinin teslimatları 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.

ASELSAN tarafından yerli imkânlarla özgün olarak tasarlanıp geliştirilen Hava Uydu Haberleşme Terminali ve Taşınabilir Uydu Haberleşme Merkezleri ile, BAYKAR tarafından geliştirilen AKINCI İnsansız Hava Araçlarına görüş ötesi haberleşme kabiliyeti kazandırıldı.

İnsansız Hava Araçları (İHA), Deniz Karakol Uçakları (MPA), Ticari/Askeri Uçaklar ve çeşitli hava platformlarında IP tabanlı kriptolu/kriptosuz ses ve veri (Video ve görüntü aktarımı) haberleşmesi ASELSAN tarafından geliştirilmiş Hava Uydu haberleşme Terminali sayesinde uydu üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Hava Uydu Haberleşme Terminali yüksek yönlenme hassasiyetinde olup, 2 eksen stabilizasyon ve polarizasyon takibi yeteneklerine sahiptir. Kompozit kaide ve reflektör sayesinde hafif ve yüksek mukavemet özellikli bir terminal tasarlanmıştır.

ASELSAN’ın kara konuşlu uydu haberleşme terminalleri çözümlerinden bir başkası olan taşınabilir uydu haberleşme terminali, kompakt tasarımı sayesinde taşıma çantaları içinde nakledilebiliyor.

Terminal, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kullanımında olan uydularla çalışabildiği gibi uygun frekanslarda hizmet veren diğer müttefik ülkeler ve NATO’ya ait uydularda da kullanılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here