AKYA Torpidosu, M60 T tankı ve Temel Eğitim Helikopteri teslimatı

0
41
ASELSAN tarafından M60TM tankları için geliştirilen VOLKAN-M Atış Kontrol Sistemi’nin hareketli tank atışlı testleri başladı.

Milli Savunma Bakanlığı, AKYA Ağır Sınıf Harp Torpidosu, Temel Eğitim Helikopteri ve M60 T tankının muayene ve kabul faaliyetlerinin tamamlandığını açıkladı.

Bakanlığın faaliyetleri başta olmak üzere gündemdeki konulara ilişkin olarak Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, “ROKETSAN tarafından yerli ve millî imkânlarla geliştirilen ve seri üretime geçilen AKYA Ağır Sınıf Harp Torpidosu’nun denizaltılarımıza teslimatına 7 Mayıs’ta başlanmıştır. Kara Kuvvetleri Komutanlığımızca; muhtelif miktarda Temel Eğitim Helikopterinin ve modernize edilen M60 T tankının muayene ve kabul faaliyetleri tamamlanmıştır.” ifadelerini kullandı.

EFES-2024’ÜN FİİLİ ATIŞLI ARAZİ SAFHASI BAŞARIYLA DEVAM EDİYOR

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, sayısı ve kapsamı her geçen yıl artan tatbikatlarla karada, denizde ve havadaki etkinlik ve caydırıcılığını daha da güçlendirmektedir. Bu çerçevede;

Birleşik ve müşterek harekâtta, katılımcı ülke unsurlarıyla oluşturulan karargâh ve birliklerin askerî imkân ve kabiliyetleri ile harbe hazırlık seviyesini geliştirmek maksadıyla 9 Mayıs’ta başlayan ve Batı Anadolu, Orta Ege, İzmir Körfezi ve Doğanbey Atış ve Tatbikat bölgesinde icra edilen EFES-2024’ün Fiili Atışlı Arazi Safhası başarıyla devam etmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin planlı ve bugüne kadar icra edilen EFES tatbikatları içerisindeki en geniş katılımlı tatbikatı olan ve 49 ülkenin yer aldığı EFES-2024’e; 1.828’i katılımcı ülkelerden olmak üzere yaklaşık 11 bin personel katılmaktadır.

7 Mayıs’ta başlayan DENİZKURDU-II/2024 tatbikatı Karadeniz, Ege, Marmara ve Doğu Akdeniz’de devam etmektedir.

TCG ANADOLU KUZEY KIBRIS’A GİDİYOR

Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50’nci yılı kutlama faaliyetleri kapsamında, TCG ANADOLU’nun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ziyareti ve denizde geçit töreni, Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK ekiplerinin gösteri ve selamlama uçuşları gerçekleştirilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here