ASELSAN’ın bakiye sipariş tutarı 10,2 Milyar ABD Doları’nı aşarak zirve seviyesine ulaştı.2018 yılını 9,1 Milyar ABD Doları bakiye ile kapatan ASELSAN, 2019 yılının ilk altı aylık döneminde 1,8 milyar Dolar tutarında yeni sözleşme imzaladı.

Öne çıkan sözleşmeler arasında Altay Milli Tank Seri üretimi ( 841 Milyon € ), Pakistan Atak Helikopteri (241 Milyon $) ve Modüler Geçişi Üs Bölgesi (113 Milyon $) gibi büyük projeler öne çıkıyor.

ASELSAN, başta Türki Cumhuriyetler olmak üzere Asya ve Afrika ülkelerindeki etkinliği arttırıyor.Bu kapsamda son olarak Gambiya’ya gerçekleştirilen ihracat ile kuruluşundan bu yana ihracat yaptığı ülke sayısı 64’e yükseltti.

Haziran 2019 sonu itibariyle satışlarını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41 oranında arttırarak 9 Milyar TL’ye ulaştıran ASELSAN’ın net karındaki büyüme aynı dönemin satışlardaki artışı da geçerek yüzde 42 olarak gerçekleştirdi.

ASELSAN’ın finansal tablolarındaki olumlu ivme Temmuz ayı tahsilat rakamlarına da yansıdı.Tahsilat tutarı, 2019 yılı ilk altı aylık ortalamasının oldukça üzerinde gerçekleşerek 690 milyon TL, yi ( 122 Milyon ABD doları ) aştı.

Kaynak: ASELSAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here