ASELSAN, Sermaye Piyasası Kurulu’nun SPK kurumsal yönetim ilkeleri baz alınarak bağımsız bir derecelendirme şirketi tarafından yapılan değerlendirmede geçen yıl 10 üzerinden 9,29 olan notunu bu yıl 9,35’e yükseltti.

Kurumsal yönetim derecelendirme yolculuğuna 2012 yılında en iyi ikinci başlangıç notunu alarak başlayan ASELSAN, notunu her yıl daha da ileriye taşıdı.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün de ASELSAN’ın kurumsal kimlik notunun yükselmesine ilişkin “Milletimizin bize emaneti olan ASELSAN’ı dünya liginde üst sıralara taşımaya devam edeceğiz. Kurumsal yönetim notumuzun tarihi zirvesiyle gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.” açıklamalarına yer verdi.

Dünyanın en büyük 48’inci savunma sanayii şirketi olan ASELSAN, gerek her yıl ivmelenerek artan kârlı büyümesi gerekse kurumsal yönetim ve sürdürülebilirlik konularına verdiği önemle borsa genelinde pozitif olarak ayrışıyor.

1975 yılında kurulan ASELSAN, geçmişinden gelen bilgi ve tecrübeyle haberleşme ve bilgi teknolojileri, radar, elektronik harp, elektro-optik, aviyonik, insansız sistemler, silah sistemleri, hava savunma ve füze sistemleri gibi savunma teknolojilerinin yanında enerji, ulaşım, güvenlik, trafik, otomasyon ve medikal sistemler gibi sivil alanlarda da özgün ürünler geliştirip üreten bir teknoloji firması olarak çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here