Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ASELSAN’ın satlıcağına dair iddialarla ilgili konuştu. Demir, “ Gerçekten biz şaşırıyoruz. Bu yine bir dezenformasyonun parçası. “ dedi.

Savunma Sanayi Başkanlığı Twitter hesabından yapılan açıklamada, “ Başkanımız @IsmailDemirSSB’nin ASELSAN’ın satılacağına dair iddialarla ilgili açıklaması: Gerçekten biz şaşırıyoruz. Bu yine bir dezenformasyonun parçası.” İfadeleri kullanıldı.

ASELSAN’ın satılacağını ilişkin iddialara ASELSAN’dan açıklama gelmişti. Açıklamada, “Vatandaşların bağışlarıyla kurulmuş, çoğunluk hissesine Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının sahip olduğu şirketin yurt dışı yatırımcılara satılacağı iddialarının hiçbir geçerlilik payı taşımamaktadır” denildi.

Bloomberg’e konuşan ve ismini açıklamayan bir Türk yetkiliye göre, Birleşik Arap Emirlikleri hükümet yetkililerinden oluşan bir heyetin, Türkiye’nin savunma sanayisiyle olası işbirliğini görüşmek üzere Ankara’da olduğu öne sürülmüştü.

Yetkili, BAE heyetinin Pazartesi günü Savunma Sanayi Başkanlığı ve Aselsan gibi Ankara merkezli savunma şirketleriyle görüştüğünü aktardı. Heyetin ayrıca Türk drone üreticilerinin temsilcileriyle de görüştüğü iddia edildi.

Bloomberg, Savunma Sanayi Başkanlığı ve Aselsan’ın sorularına yanıt vermediğini belirtti. Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanlığı da Bloomberg’e açıklamada bulunmadı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here