Askeri Fabrika ve Tersane İşletme ASFAT, yerli imkanlar ile üretilen Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı MEMATT’ın Azerbaycan’a ihraç edileceğini açıkladı.

ASFAT tarafından sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ” Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyacına yönelik, ASFAT tarafından yerli ve milli imkanlarla ülkemizde ilk kez üretilen 20 adet MEMATT’ı (Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı) kardeş ülkemiz Azerbaycan’a ihraç ediyoruz.” ifadeleri yer aldı.

AFSAT ve özel sektör birlikteliği ile 2’nci Ana Bakım fabrikasında Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı geliştirildi. Araç, 500 metre uzaktan kontrol edilebiliyor.Zincirli ve parçalayıcı aparat entegreli şekilde görev yapıyor.

Özgün bir tasarımla geliştirilen araç, anti-personel mayınları etkisiz hale getirerek aynı zamanda sahada mevcut bitki örtüsünü temizleyecek şekilde dizayn edildi.

Balistik zırhla güçlendirilen gövde ve aparatlar sayesinde her türlü arazide başarıyla görev yapabilme kabiliyetine sahip araç, saha performansı, süratli parça değişimi, çoklu aparat kullanımı açısından emsallerine oranla üstünlükler taşıyor.

Türk Savunma Sanayi şirketi ASFAT. Askeri fabrika ve tersanelerin 30 yılı aşkın tecrübesini Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamanın yanında ekonomik güce dönüştürmek amacıyla 2018 yılında kısa adı ASFAT olan Askeri Fabrika ve Tersane İşletme Anonim Şirketi kuruldu.

Kaynak: ASFAT

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here