Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “TSK unsurlarının Eğitim İşbirliği ve Danışmanlık hizmetlerine başlamasından sonra Libya’daki dengeler önemli oranda değişti.” dedi.

Milli Savunma Bakanlığında Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreninde konuşan Hulusi Akar, Libya’daki askeri eğitim işbirliği ve danışmanlık faaliyetlerinin devam ettiğini söyledi.

Akar, “TSK unsurlarının Eğitim İşbirliği ve Danışmanlık hizmetlerine başlamasından sonra Libya’daki dengeler önemli oranda değişti. Ülkenin birliği, beraberliği, bütünlüğü için çalışan UMH unsurları büyük başarılar sağladı” ifadelerini kullandı.

Bakan Akar, Türkiye’nin Libya’daki tüm faaliyetlerinin muhatabının BM tarafından tanınan Libya Hükümeti, Başkanlık Konseyi Başkanı ve Libya Hükümeti Başbakanı Fayiz es Serrac olduğunu söyledi.

ŞU ANDA 156 POZİTİF ARKADAŞIMIZ VAR”

MSB Bakanı Hulusi Akar, “Şu anda 156 pozitif arkadaşımız var, bunların tamamı kontrol altında ve bunların hiçbirinde kritik durum yok.” dedi.

Dünya genelinde bu musibetle karşılaşan ordular ABD, Almanya, Rusya, İtalya, Fransa gibi, vaka sayısının azlığı bakımından incelendiğinde Türk Silahlı Kuvvetleri en başarılı durumda olduğunu belirten Akar, ” Alınan tedbirlerle çok şükür şu ana kadar operasyon bölgelerimizde bizim corona virüs vakamız olmadı. Gemilerimiz, filolarımız çok önemli. Bu konuda da ilgili arkadaşlarımızın aldığı tedbirlerle oralarda da zorluk yaşanmadı.” dedi.

Kaynak: MSB, Ajanslar,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here