Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekat bölgesinde PKK/YPG’li teröristlerin, son 24 saatte çoğunluğu havan ve tanksavar roketi olmak üzere 11 taciz-saldırı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “TSK tarafından Güvenli Bölge tesisine yönelik varılan mutabakata tam olarak uyulurken, PKK/YPG’li teröristlerin ise Barış Pınarı Harekât bölgesine yönelik tacizleri sürüyor. Teröristler çoğunluğu havan ve tanksavar roketi olmak üzere son 24 saatte 11 taciz/saldırı gerçekleştirdi.” denildi.

26 EKİM

BÖLGEDE HAVAN VE KESKİN NİŞANCI ATIŞLARI DEVAM EDİYOR

Milli Savunma Bakanlığı, PKK/YPG’li teröristlerce keşif-gözetleme ve mayın/EYP temizlik faaliyetleri icra eden unsurlarımıza, havan ve keskin nişancı  atışlarının bugünde devam ettiğini açıkladı.

Bakanlığın açıklaması şöyle: ” Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde PKK/YPG’li teröristlerce keşif-gözetleme ve mayın/EYP temizlik faaliyetleri icra eden unsurlarımıza, havan ve keskin nişancı  atışları ile yapılan taciz ve saldırılara bugün de devam edilmiştir.Meşru müdafaa hakkımız ve birliklerimizin emniyeti kapsamında sadece PKK/YPG’li teröristler hedef alınarak gerekli karşılık verilmiştir.”

HAREKAT BÖLGESİNDE TÜNEL VE MEVZİLER TAHRİP EDİLİYOR

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekât bölgesinde tespit edilen PKK/YPG’li teröristlere ait tünel ve mevzilerin kullanılamaz hale getirildiğini açıkladı.

Bakanlığın Twitter hesabından paylaştığı açıklamada, “Barış Pınarı Harekât bölgesinde tespit edilen PKK/YPG’li teröristlere ait tünel ve mevziler, arama-tarama ve mayın/EYP kontrolü yapılarak kullanılamaz hale getiriliyor.” ifadesi yer aldı.

Harekat bölgesinde bulunan Tel Abyad’da suriyeli sivillere yönelik yardım faliyetleride devam ediyor.Bu kapsamda Tel Abyad’da açılan TSK Mobil Kliniğinde, başta çocuklar olmak üzere herkese muayene hizmeti veriliyor.

Kaynak: MSB,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here