C Savunma Dergi Haziran

C Savunma Dergisi Haziran sayında, Fırat Kalkanı harekatında M-60T tankları Asimetrik Harp taktikleri ile karşılaşması üzerine tanklarda modernizasyon ihtiyacı ortaya çıktı.Bu kapsamda M-60T tanklarına uygulanan modernizasyon çalışmaları ve PULAT Aktif Koruma Sistemi hakkındaki son gelişmeleri anlatan bir yazı bulacaksınız.

ATMACA satıhtan satıha taarruz güdümlü mermisi envantere girişi öncesi gerçekleştirilen son test atışında ilk kez bir gemi hedefini tam isabetle vurmayı başardı. MİLGEM projesi kapsamında üretilen 4. ve son Ada sınıfı korvet gemisi TCG KINALIADA (F-514) entegre edilen ATMACA füzesinin yolculuğunu inceledik.

İsrail ile Gazze’deki Filistinli Hamasa örgütü arasındaki 11 gün süren son çatışmada, her iki tarafta geliştirilen
çok sayıda yeni yetenek ve taktik kullanıldı.Bu sayımızda İsrail Ordusu tarafından sahada kullanılan yeni komuta ve
Kontrol ağı sistemi ve bu sistemin çekirdeğini oluşturan İsrail Ordusu’nun ana C4ISR sistemini Elbit System’in
Dijital Ordu Programı TORCH 750’nün sahada nasıl kullanıldığını okuyacağız.

Son çatışmada İsrail’e karşı asimetrik bir mücadele yürüten HAMAS’ın roketlerin psikolojisini kullanarak, oyunun kurallarını yeniden yazmak için hangi taktikleri kullandığını anlatan bir makalemiz olacak. ABD Donanmasının dört gözle beklediği MQ-25 İnsansız Hava Tankeri ilk kez F-18’e havada yakıt ikmali gerçekleştirdi. Donanma için
hayati öneme sahip projenin son testi hakkında bilgiler bulacaksınız.

Brüksel’de gerçekleşen NATO 29. Liderler Zirvesinde alınan kararlar, Türkiye NATO ilişkileri ve NATO’nun Afganistan’dan çekilmesi ardından Kabil Havalimanı’nı güvenliğinin TSK unsurları tarafından sağlanması teklifi ve ardından başlatılan tartışmaları değerlendireceğiz.

C Savunma Yazı Grubu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here