C Savunma Dergi PDF Formatında ücretsiz okuyabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biride, Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs 1919’dur. Atatürk’ün gençliğe armağanı  “Gençlik ve Spor Bayramı”nın bu yıl 103’üncü yıl dönemini kutluyoruz. Bayramımız kutlu oldun.

C Savunma dergisi olarak bu sayımızda Rusya-Ukrayna savaşını ele aldığımız  özel bir dergi hazırladık. Tarihler 24 Şubat’ı gösterdiğinde Rusya Ukrayna’yı işgale başladı. Rusya’nın Ukrayna harekatına başlamadan önce bir çok anilist Rusların başkent Kiev’i hızla ele geçirerek, Başkan Volodimir  Zelenski  iktidardan uzaklaştıracaklarını söylemişti. Strateji ne olursa olsun bu olmadı. Rusya kara harekatı lojistik başta olmak üzere bir çok sebepten dolayı perişan oldu. Bu sayımızda açık kaynaklar ve uzmanların görüşleriyle Ukrayna Rusya savaşını her yönüyle değerlendirdik.

Geçtiğimiz aylarda Savunma sanayiinde iki önmeli gelişme yaşandı. ATAK helikopterleri Filipinler’de  resmi tören ile teslim edildi.Roketsan yeni seyir füzesi ÇAKIR’ı tanıttı.

Katar’da düzenlenen DIMDEX 2022 fuarı ve Malezya’da gerçekleştirilen DSA 2022 fuarlarında, Türk Savunma sanayi firmalarının ürünleri ve anlaşmalarını ele alındığı yazılarımızı okuyabilirisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here