C Savunma Dergi Ağustos IDEF 2021 ÖZEL SAYISI

PDF formatında ücretsiz okuyabilirsiniz..

C savunma Dergisi Ağustos sayısında Türkiye’nin en büyük ve önemli fuarlarından 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF 2021’e özel bir sayı hazırladı.

Fuar 1.238 katılımcı firma ve firma temsilciliğine ev sahipliği yaparken, yerli ve yabancı 68 bin 795 sektör profesyoneli tarafından ziyaret edildi.Fuar kapsamında 93 imza töreni gerçekleştirildi. IDEF 2021’de kara araçları platformlarının ön planda olduğunu görüyoruz.

Her ne kadar firmalar benzer ürüneler üretsede, kara araçları dikkat çekti. FNSS, OTOKAR, BMC, KATMECİLER, TÜMASON yeni geliştirdikleri kara platformlarını tanıttı.

IDEF 2021’de, Roketsan da ürünleriyle ilgi odağı oldu. Roketsan, Yakın Hava Savunma Sistemi LEVENT, Karadan Karaya Seyir Füzesi (Kara Atmaca), sistemleri çok konuşuldu. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Hava savunma muhribi TF-2000 ihalesine çok yakında çıkacakları müjdesini verdi.

TÜBİTAK SAGE insansız hava araçlarında (İHA) kullanılmak üzere geliştirdiği mühimmatları sergiledi.Milli Savunam Bakanlığı’na bağlı Askeri Fabrika ve Tersane İşletmeleri A.Ş (ASFAT) Hisar sınıfı OPV’nin dönüştürülebilir bir çeşidini sergiledi.

METEKSAN Savunma son dönemde tamalanan yenilikçi ürünleri ilk kez sergiledi. Yeni ürünlerin başında KAPAN AntiDron sistemi, Helikopter engel tespit sistemi, İHA’lar için geliştirilen MİLSAR radarı, Elektronik Harp sistemleri, ULAQ İnsansız Deniz Aracı ziyaretçilerin ilgisini çekti.IDEF 2021’de çeşitli denizaltı tasarım ve konseptlerine yer verildi. STM firması küçük denizaltısı STM500 ve 1700 tonluk denizaltısı TS1700 tasarımları ve ‘Dearsan’ firması ise ‘ hafif denizaltı ‘ konsept tasarımı ortaya çıkardı.

C Savunma Dergi Yazı Grubu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here