C Savunma Dergi Mayıs sayısı

PDF sürümünü ücretsiz okuyabilir siniz?

C Savunma Dergisi Mayıs sayısında Endonezya denizaltısı KRI Nanggala 402’nin 53 mürettebatı ile batması ardından bölge ülkelerin denizaltı arama ve kurtarma kapasitelerini değerlendiren bir yazı kaleme aldık. Bu çerçevede NATO’nun denizaltı kurtarma operasyonunda NATO’nun rolü ve yetenekleri ve Türk Deniz Kuvvetleri denizaltı kurtarma kapasitesinide inceledik.

Yaklaşık 11 gün süren İsrail ile Hamaslı gruplar arasında yaşanan çatışmalarda Gazze’den İsrail’e 4,369 füze fırlatıldı. Füze ve roket saldırılarında İsrail’in Iron Dome (Demir Kubbe) Hava Savunma Sistemi ne kadar başarılı oldu sorularına cevap aramaya çalıştık. Cevabını aradığımız diğer bir soruda, İHA’ların güçlü ve teknolojik alt yapısı kuvvetli ordular karşısında ne kadar başarılı olabilir ? Son yıllarda İHA kayıpların giderek artması milyonlarca dolar değerinde İHA’ların düşürülmesi ne anlama geliyor.

Diğer bir yazımıda Alman Donanmasının baş ağrısı eleştirisi yapılan, savaş için değil, barış içim planlanan F125 Baden-Württemberg fırkateynin hikayesini anlatıyoruz.

Yakın tarihimizde Tankların vazgeçilmez olduğunu ve onların karşısına çıkan kahramanların yolculuğunu okuyacaksınız.

C Savunma Yazı Grubu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here