Türkiye’nin önde gelen savunma şirketlerinden CANiK, bu fuarda Grup Şirketleri UNIROBOTICS ve AEI Systems ile Birleşik Krallık merkezli AEI Systems ile Nurol Makina arasında İyi Niyet Anlaşması (MOU) imzaladı.

İmzalanan İyi Niyet Anlaşması kapsamında, AEI Systems’ın silahları ile UNIROBOTICS’in milli uzaktan komutalı stabilize silah (UKSS) kuleleri, Türk savunma şirketi Nurol Makina tarafından IDEF’23 fuarı sırasında tanıtılan NMS-L 4X4 aracına entegre edilecek. Bu işbirliği, Türkiye ve İngiltere’nin orta kalibre top üretiminde dünya çapında daha etkili olmalarını hedefliyor.

CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, işbirliği anlaşmasının önemini vurgulayarak, “CANiK olarak bünyemize kattığımız Birleşik Krallık merkezli AEI Systems ile birlikte orta kalibre top üretiminde Türkiye ve İngiltere’nin dünyada söz sahibi olmasına vesile olduğumuz için gururluyuz. Şimdi bu alanda bir adım daha atarak; Türkiye’nin savunma sanayisinde dünyaya kendini kanıtlamış köklü şirketleri ile güçlerimizi birleştiriyoruz. Nurol Makina ile birlikte önümüzdeki dönemde de yine farklı yeteneklerimizi bir araya getirerek daha büyük başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here