ABD Deniz piyadeleri, yeni amfibi aracının sudaki operasyonlarını mekanik bir sorun çözülene kadar durdurduğunu açıkladı.

Deniz piyade sözcüsü açıklamasında, çekme mekanizmasıyla ilgili bir sorun tespit ettik, bunun üzerine Amfibi Savaş Aracının [ACV] su kaynaklı operasyonlarını askıya aldık. Deniz Piyadeleri, sorunun temel nedenini belirlemek ve düzeltmek için çalışıyor. ” dedi.

ABD Deniz Piyadelerinin (USMC) ihtiyacı olan Amfibi Araç (ACV) ihalesini İngiltere firması BAE Systems’in ACV 1,2 amfibi aracı kazanmıştı.

Sözleşmenin toplam değerinin 1,2 milyar dolar olduğu, ABD Deniz piyadeleri için 230 adet aracın sipariş verildiği belirtildi.

Deniz piyadeleri BAE Systems’in ACV 1,2 amfibi araçlarını kademeli olarak değiştirecek. Şu an kullanımda olan ACV araçlarının 2035’e kadar envanterde kalması planlanıyor.

ABD Hükümeti ACV 1,2  prototiplerin tüm testlerini 2017’nin ilk haftasında sonuçlandırdı. Deniz Piyadeleri Ocak 2018’de Ocak ayında  ilk teklif talebinde bulundu.Ayrıca operasyon testleri de aynı zamanda başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here