Özbekistan Silahlı Kuvvetleri’ne Nurol Makina üretimi 24 adet zırhlı personel taşıyıcı (EJDER YALÇIN) tören ile teslim edildi.

Nurol Makina ile Özbek şirketi UzAuto arasında Ekim 2017 tarihinde 24 adet hazır zırhlının alımı ve 1000 adet Ejder Yalçın Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç’ın Özbekistan’da ortak üretimine yönelik mutabakat muhtırası imzalanmıştı.

Zırhlı araçlar, başkent Taşkent yakınındaki Çirçik poligonunda, Özbekistan Savunma Bakanı Yardımcısı Albay Aybek İsmailov ve Savunma Sanayi Devlet Komitesi Daire Başkanı Kahraman Ermatov’un katılımıyla düzenlenen törenle ilgili birimlere teslim edildi.

EJDER YALÇIN 4×4 Zırhlı Muharebe Aracı Nurol Makina tarafından, askeri birlikler ile güvenlik güçlerinin meskûn mahal ve kırsal alanlar dahil olmak üzere her türlü bölge ve arazi şartlarında harekât ihtiyaçlarına cevap vermek üzere geliştirilen yüksek koruma ve hareket kabiliyetlerine sahip, harekât sahasında kendini kanıtlamış özgün bir platformdur.

EJDER YALÇIN 4×4; Sınır Gözetleme ve Güvenlik Aracı, Keşif Aracı, Taktik Füze Taşıma/Fırlatma Aracı, Komuta-Kontrol Aracı, Hava Savunma Aracı, Muharebe Aracı, Personel Taşıyıcı Araç, KBRN Keşif Aracı, Mayın/EYP Tespit-İmha Aracı ve Zırhlı Ambulans gibi kullanıcının değişik harekât ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler sunmaktadır. Yüksek faydalı yük taşıma kapasitesi ve özgün araç kontrol yazılımı sayesinde farklı versiyonlarda konfigüre edilebilmekte ve bu sayede farklı uygulamalara yönelik olarak özelleştirilebilmektedir.

Kaynak: Ajanslar, NUROL Makine,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here