İsrail’in önde gelen savunma sanayi firmalarından Elbit System, Yunan Sahil Güvenlik gemileri savaş süitleri testini başarıyla tamamladığını açıkladı.

Elbit System Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Yunan Sahil Güvenlik’in (HCG) yeni devriye gemilerine entegre edilen muharebe süit testlerinin başarıyla tamamladığını duyurdu. Ege Denizi’nde yürütülen testlerde, savaş sistemleri ve alt sistemlerin entegrasyon seviyeleri test edilirken, uzaktan kumandalı silah istasyonları ile canlı test atışları yapıldı.

Elbit System ile İtalyan Cantiere Navale Vittoria SpA firması arasında Mart 2019’da savaş süitleri tedarik etmek ve bunları HCG’nin yeni devriye gemilerine entegre etmek için bir sözleşme imzalanmıştı. Tedarik kapsamında, SPECTRO XR elektro-optik yükler, radarlar, navigasyon sistemleri, Savaş Gemisi Otomatik Tanımlama Sistemleri (W-AIS) ve komuta-kontrol yazılımına tamamen entegre edilmiş uzaktan kumandalı silah istasyonları yer alıyor.

Elbit muharebe süitine, devriye gemilerinin operasyonel görüş hattının çok ötesine genişlemesini sağlayacak insansız hava ve yüzey sistemleride eklenebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here