Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sırbistan seyahati önce havalimanında yapığı açıklamada, ” F-35 uzayan bir süreç oldu. Temennim, başkan Trump ile görüşmemizde bunu bir karara bağlamak.” ifadelerini kullandı.

F-35 savaş uçaklarının ABD ve Türkiye ilişkilerinde en üst sırada yer alan konulardan birisini olduğu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki ay yapacağı Washington seyahatinde ABD Başkanı Donald Trump ile bu konu hakkında da görüşme gerçekleştireceklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:“F-35 uzayan bir süreç oldu. Temennim, başkan Trump ile görüşmemizde bunu bir karara bağlamak. Büyük ihtimalle önümüzdeki ayın ilk yarısında bu ziyareti gerçekleştireceğiz. Washington’da bu ziyaret olacak. Yüzyüze olması işin derinliğini, Türkiye-ABD ilişkileri ve bölgedeki gelişmeleri ele alma fırsatımız olacak. Başlıklardan biri de F-35. Bu uzayan bir süreç oldu. Görüşmede bunu karara bağlamak istiyoruz. Ödemelerde biz aksama yapmıyoruz. 1.4 milyar dolarlık ödeme yaptık. Bu konuyu ele alacağız.”

Kaynak: Ajanslar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here