Güney Afrikalı ve Suudi Şirketler Askeri Araç Sektörünü Geliştirmek İçin Güçlerini Birleştiriyor

0
41

Güney Afrika’nın önde gelen iki askeri araç üreticisi OTT Technologies ve ADG Mobility, Suudi şirketi Rakaa Security and Military Supplies ile stratejik bir ortaklık kurduklarını duyurdu. 

Rakaa, Krallık’taki çeşitli devlet kurumlarına güvenlik ve askeri teçhizat sağlayan bir firmadır.Bu ortaklık, savunma sektöründeki en son yeniliklerin ve teknolojilerin sergilendiği küresel bir etkinlik olan World Defence Show (WDS) 2024’te tanıtıldı.

Ortaklığın amacı, Suudi 2030 vizyonuyla uyumlu olarak ekonomiyi çeşitlendirmek, sosyal kalkınmayı teşvik etmek ve bölgedeki güvenlik ve istikrarı güçlendirmektir.

Rakaa Security and Military Supplies, silahlı kuvvetlerin ve polisin yanı sıra tüm Suudi devlet kurumlarına güvenlik ve askeri teçhizat sağlama konusunda uzmanlaşmıştır.

Güney Afrikalı grup, ortaklarına teknoloji ve uzmanlık aktaracak ve yeni program geliştirmeleri, hizmet ömrünü uzatma planları ve yerel destek konularında işbirliği yapacak.

Ortaklık ayrıca OTT Technologies, ADG Mobility ve LMT Ürünlerinden oluşan OTT Grubunun kapsamlı tasarım, geliştirme, test ve üretim yeteneklerinden de faydalanacaktır.

OTT Grubu, Güney Afrika’nın en büyük askeri araç geliştirme ve üretim kuruluşudur ve dünya çapındaki çatışma bölgelerinde güçlü bir müşteri tabanına sahiptir.Grup, uluslararası standartlara uygun olarak tasarlanmış ve en yüksek koruma ve mobilite düzeyleriyle üretilmiş özel ve mayın korumalı araçlar sunmaktadır.

Ürünler arasında, 4×4 MRAP aracı Puma M36 ve 4×4 zırhlı araç LM13 Hafif Çok Amaçlı araç bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here