Millî Savunma Bakanlığının ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının (TSKGV) yönetim ve sorumluluğunda 1993 yılından beri düzenlenmekte olan ‘IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’ bugün İstanbul TÜYAP fuar merkezinde kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

iki yılda bir icra edilmekte olan IDEF Uluslararası Savunma Sanayi Fuarında; savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayii alanlarında üretilen en modern araç, malzeme ve sistemler sergilenmektedir.

30 Nisan – 03 Mayıs 2019 tarihleri arasında T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenecek olan 14’üncü IDEF 2019 fuarı, bugüne kadar olduğu gibi, dünyanın dört bir yanından gelecek heyetler ve firmalar için bir buluşma noktası olacak.

Dünyanın en büyük 5 savunma sanayisi fuarından biri olarak gösterilen IDEF’i, 2017’de 67 ülke ve 2 uluslararası kuruluştan 133 heyet ziyaret etti. Fuar, 50 ülkeden 820 firma ve firma temsilciliğine ev sahipliği yaptı.

Öte yandan fuara gösterilen yoğun ilgiden dolayı boş sergi alanı kalmadı. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki 14 salonun dokuzu sergiye ayıldı. Geri kalan alanlar ise teknik destek, açılış töreni, görüşme salonları, VIP ağırlama gibi ihtiyaçlarının karşılanmasına ayrıldı.  Bu yılda salonların yanı sıra iki açık alanda sergi olacak.

Kaynak: Ajanslar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here