Birleşik Arap Emirliği’nde (BAE) düzenlenen dünyanın en büyük savunma fuarları arasında yer alan IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve  Konferansı ile denizcilik konularını kapsayan NAVDEX Deniz Savunma ve Deniz Güvenliği Etkinliği Abu Dabi’de başladı.

Beş gün sürecek Uluslararası Savunma Fuarına geçen yıla göre yüzde 209 artışla 65 ülkeden yaklaşık 130 bin ziyaretçi katılması bekleniyor. 

Fuara 1.350 şirket, 350 delegasyon çok sayıda askeri personel, yetkili ve karar verici katılacak. 

IDEX 2023 fuarında ev sahibi ülkenin savunma şirketi Edge en büyük pavyona sahip. Firma otonom ürün ve sistemden oluşan 11 yeni ürün sergiliyor.

Etkinlik, sekiz ülke donanması gemileri yer aldığı Deniz Savunması ve Deniz Güvenliği Fuarı ile birlikte gerçekleştiriliyor.

TÜRKİYE’DEN REKOR KATILIM 

IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı ile denizcilik konularını kapsayan NAVDEX Deniz Savunma ve Deniz Güvenliği Etkinliği’ne 50’den fazla Türk şirketi katılıyor.

Fuar süresince Türk savunma sanayisi firmalarının ürettiği çeşitli insansız kara ve hava araçları, zırhlı araç platformları, silah sistemleri, elektronik sistemler, mühimmat, simülatörler ve lojistik destek ürünleri başta MENA bölgesi olmak üzere tüm katılımcıların beğenisine sunulacak.

IDEX ve NAVDEX’e Türkiye’den katılan firmalar arasında ASFAT, Baykar, BİTES, BMC, DEARSAN, DESAN, Samsun Yurt Savunma (Canik), FNSS, Gürbağ Savunma, IGG ASELSAN, IGG DASAL, IGG HAVELSAN, Makine ve Kimya Endüstrisi AŞ, OTOKAR, REPKON, ROKETSAN, Sarsılmaz, SDT, STM, TAIS ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here